Judo club Jenis

Novinky

Zápasy

Cosmo Hagibor FC – JCJ

8. kolo: Náš tým se sešel vzhledem k preferovanému dni domácího týmu netradičně v sobotu, na námi neoblíbeném hřišti Děkanka, kde jsme ještě nikdy nevyhráli. Bohužel jsme tuto smutnou bilanci naplnili i tentokrát a opět odcházeli poražení a je třeba říci, že zaslouženě.

Vzhledem k předchozímu zápasu, kdy se nám nepodařilo dát dohromady tým, jsme s notným předstihem bubnovali na poplach u všech schopných hráčů týmu. Nakonec se nám podařilo sehnat Fandu seniora, a protože nám přišel vypomoci i Vojta, tak jsme měli solidní dva hráče na střídání.

Zápas pro nás nezačal nejlépe, protože po autovém vhazování soupeře a teči těsně před brankářem Fandy seniora, se nám podařilo dát si vlastní gól, čímž jsme jasně určili ráz zápasu, protože soupeře to značně nakoplo...1:0… I druhý gól jsme soupeři víceméně věnovali, protože Matouš Kostlivý při obranném zákroku nešťastně míč odehrál chráničem přímo před protivníka, který se nemýlil…2:0… V průběhu prvního poločasu se pak již nic nestalo a my tak šli trochu smolně do „šaten“ za nepříznivého stavu. Naše útoky byly většinou bezzubé , za zmínku stojí snad jen střela z dálky Fandy seniora, která prověřila dobře chytajícího brankáře protivníka.

Jak jsme začali poločas první, tak jsme pokračovali i v poločase druhém a po přesné střele ze strany hřiště, mohl jít soupeř do tříbrankového vedení…3:0… Na výsledku nic nezměnil ani důrazný náběh za odkopem Matouše, který vystihl špatnou zpětnou přihrávku na gólmana a hlavičkou se ho pokusil překonat. Ten však byl u míče včas a pokusil se zároveň míč vyboxovat, což se mu povedlo jen částečně, protože míč skončil jen zhruba deset centimetrů od pravé tyče. Matouš musel po zákroku na chvíli vystřídat, protože se po zásahu musel zbavit krvácení z nosu způsobeném  kontaktem s gólmanem. Naše marná snaha o vstřelení branky byla završena ve 45. minutě, kdy protivník přesnou ranou opět překonal Macha v bráně…4:0… Z naší strany pak za zmínku stojí už jen střela z dálky Matouše, který vyrazil do protiútoku a protože oba obránci běželi po straně s dobře nabíhajícími útočníky, měl dost času přichystat si míč ke střele, kterou gólman mrštným zákrokem vyrazil na vnitřní tyč branky. A tak střela, kterou Tomáš Wágner nazval vtipně jako „vyrážečka oken“, čestným úspěchem neskončila, což znamenalo nejhorší výsledek Judo clubu za poslední dva roky.

Soupeř těžil ze značné výškové převahy, protože když se na hřišti ukáže Fanda senior, Matouš, Vojta St. a celé to završuje brankář Mach, tak Fanda junior patří k našim hlavičkářům, což z nás dělá ve vzduchu snadno překonatelný cíl. Chyběl jen Jan Zavadil, který ač po zjištění, že má Matouš 171 cm konstatoval, že on má 172 (což mu nikdo nevěří – že je vyšší pozn. red.), také nepatří mezi hráče, co by náš výškový průměr pozvedli.