Zasloužená a vybojovaná výhra na promoklém pankráci.
18.5.2008

JCJ – FC Sakostra

Dne 18. Května 2008:

Předpověď počasí se dnes bohužel bezezbytku vyplnila a my tak za vytrvalého deště dorazili na Pankrác, kde jsme se měli utkat s jedním z lepších týmů 8.L ligy. K mému údivu nebylo hřiště podmáčené ani na něm nebyly kaluže, kterých jsem se tak obával, nicméně ty se během hry vytvořily, jelikož déšť byl opravdu hustý a my tak byli totálně promočení. I přes nepřízeň počasí se dá mluvit o pohledném fotbale. Pro náš tým byl zápas o to více výjimečný, protože jsme se mohli poprvé představit v našich nových dresech. Náš tým po navléknutí modrožlutých dresů vypadal opravdu impozantně a fotbalově. O to víc nám bylo líto, že je musíme vzít do rozbahněného škvárového terénu, kde sebarva dresů rázem změnila.

V prvním poločase jsme se poměrně rychle ujali vedení po chladnokrevném zakončení Fandy Tománka, ke kterému se dostal míč po pěkné kombinaci Venci Sedmidubského a Matouše Kostlivého. Prudká a přesná střela znamenala klid na našich kopačkách (aspoň prozatím)…1:0…To jsme ale ještě netušili, jaký závar vyprovokuje jeden nervózní protivník v součinnosti na Vencou. Hráč s účesem alá skinhead dost nevybíravým zákrokem zajel do Vaška, který to sice ustál, ale poté si neodpustil kopnutí do soupeře, které on sám nazval jako zvednutí zalehnuté nohy a pak také pouhé dobíhání, které neubrzdil (můžete si vybrat), po němž rozlícený protihráč začal s válečnými tanci, které nakonec ukončil rázný rozhodčí s tvrzením, že oba hráči obdrželi červenou kartu a pokračujeme v zápase čtyři na čtyři. Naštěstí se nám povedlo rozhodčího přesvědčit, že to není dobré řešení a tak jsme přecijen mohli pokračovat v pěti hráčích. Terén se zatím vytrvalým deštěm zhoršoval a díky tomu se začala vyskytovat řada nepřesností a podivných odskoků míče. V prvním poločase se však skóre měnilo ještě jednou a to po krásné přihrávce Venci na špatně pokrytého Matouše, který lehkou tečí přesně k tyči zakončil velice pohledně a jednoduše vypadající akci…2:0…Podobné nástřely na teč bylo vidět i v dalším průběhu zápasu, ale tentokráte bez většího účinku. Naše pokusy o útok kryli obránci, nebo brankář protivníka a tak bylo vidět mnoho pološancí, bez gólové tečky, jako například akci, jenž rozjel Matouš po levé straně a po pokusu umístění střely na vzdálenější tyč, který gólman vystihl, se míč snášel k Fandovi Tománkovi, který byl však v dost stížené situaci, kdy mu obránce dýchal na záda a brankář dával skoro čuchnout k rukavicím, takže se mu bohužel zakončit nepodařilo. V prvním poločase se již nic významného nestalo a my tak mohli vyměnit strany.

Druhý poločas jsme začali bez většího pauzírování a děj v něm byl pro diváky velice strhující. Jen škoda, že tam žádní nebyli. Jakobychom ztratili koncentraci a dobře technicky vybavení útočníci Sakostry toho dokázali bezezbytku využít. Mohla za to špatná, nebo pomalá rozehrávka obránců, nebo slabá podpora obrany ze strany útočících hráčů. A tak jsme po průniku jednoho z hráčů Sakostry obdrželi po pěkné kombinaci branku. Rozebrali si naší obranu a po pěkné přihrávce zakončoval protivník do prázdné a my tak přišli po několika zápasech o čisté konto...2:1… Naše noční můry se pak naplnily o pár minut později, když jeden z hráčů Sakostry povedenou střelou prostřelil brankáře a skóre bylo rázem vyrovnané…2:2…Do konce utkání zbývalo tou dobou třináct minut. Nezahodili jsme však flintu do žita a vrhli se zpět do zápasu, což o pár chvil později přineslo ovoce a vedení na naší stranu. K míči se ve vápně dostal Zdeněk Veselý a pohotovou střelou do šibenice opět uklidnil naše myšlenky. To už nám všem spadl kámen ze srdce a začali jsme opět hrát. Potíže nám přitom dělali hlavně dva rychlí útočníci soupeře, kteři svými pokusy o průniky neustále zaměstnávali naše obrané duo. Asi osm minut před koncem hrací doby přišlo definitivní uklidnění v podobě Matouše Kostlivého a jeho přesného zakončení, když využil zaváhání ne příliš vlasatého protihráče a blízko brány Sakostry se dostal k míči, který si tělem pokryl, aby pak po otočení strefil bránu. Po zápase ze sebe pak vyléval své dojmy Zdenda Veselý, kterého velice zaujal styl, kterým si Matouš kryl míč a podrobně nám pak v šatně ukázal jak ono „sexy špulení zadečku“ probíhalo…4:2…Pak se už nic významného nestalo, zápas tak byl ukončen a my se mohli v poklidu přemístit do suchých šaten.

Další gól si tak na své konto připsal Tománek a Veselý, dva pak přidal do své sbírky i Kostlivý. Václav Sedmidubský se po několika zápasech překvapivě netrefil a snížil se mu tak jeho průměr dva a půl gólu na zápas, i tak však stále zůstává naším nejlepším střelcem. Když už se dostal do vyložené šance, tak mu nesedla střela, nebo ho vychytal brankář, který se ukázal zvláště v jednom případě, kdy čelil nájezdu Venci a situaci jeden na jednoho. Míče kvůli terénu a nerovnosti povrchu měnily směr a odskakovaly od nohy, což mělo za následek řadu nepřesností a ve většině případech i špatné zpracování. Soupeř hrozil především ze střel z dálky, většinou z úhlu a dal dva pěkné góly. I přes hektický začátek utkání probíhalo bez větších faulů a v duchu fair play. I naše góly nebyly z těch nejhorších, dalo se na ně koukat a nemáme se tak za co stydět. Registračky zůstaly u Františka, takže můžeme jen doufat, že neupadnou do zapomnění a příští týden se s nimi opět shledáme.